Červenec 2012

Johannesův blog ( z 2. července 2012 )

5. července 2012 v 22:51 | Andrea
Od Monči přináším přiložený článek přímo od Johannese :)
zdroj: http://www.absolutradio.de/eure-blogs/jo-bloggt-zum-wegtraeumen.html
DĚKUJU MONY! :))

Z nádraží !
Zatímco píšu tyhle řádky, přímo z kupé německé dopravy, perlí se dešťové kapky po okně a svádí bitvu, která zmizí z mého pohledu jako první.
Léto nám zkrášlilo ještě jeden den slunečními paprsky.

Tropické Bavorsko
BLD-Zeitung s titulkem " Tropické bouře na Bavorskem" . Jasné, Bild-Styl. Ale o víkendu nebyl žádný letní déšť, ale spíše ve skutečnosti biologický bombový útok. Můžete být šťastní, když jste bez úhony daleko.

Plánování dovolené
Každopádně je chvíle, kdy se musíme zasnít, že jsme někde, kde je slunce. Buď otřele na pláži, koktejly, bazén, All incusive někde v Itálii, Španělsku ( Při obojí nebo aspoň jednom Mistrovství Evropy) Tunisku, Maroku, Egyptě nebo Turecku, typická oblíbená místa na dovolenou němců.

Takže buď takto nebo prostě nějaký výlet. Cíl : neznámý
Délka : mezi 3 hodinami a 2 týdny
Důležité věci s sebou : Lidské srdce, košile, cigarety, batoh, auto, plavky, kameru nebo Iphone, trochu peněz a někde na cestě koupit pizzu.
Faktor zábavy : Nekonečné. Plánování dovolené.


Jen daleko….
To vše může být právě tak krásné a právě tak pěkné klišé jako nové CRO-Video. Ale také to může být úplně jinačí. Stačí daleko, daleko a být svobodný. Upřímě nevím, co z toho, teď na letošní léto.

Protože si skutečně dávám poprvé za 6 let otázku, jestli vůbec jet na prázdniny a je to jasné : ano, pojedu. První rok, kdy to vůbec může být možné. Těším se. Poprvé za dva týdny se můžu zhluboka nadechnout. Nabrat sílu. Natankovat. Opálit se. Smát se. Zapomenout na všechen stres. Zvednout ruce k nebi a zavřít oči.

Plánování
Bohužel ještě není nic jisté. Protože první příjde nepříjemné plánování. Večer ležím v posteli, padám bez konce "Plánování dovolené"- prohledat webové stránky, prohlédnout si nesčetné ošuntělé bungalovy, hotely a pláže a jednoduše nevědět, jestli vůbec odjedeme, jsme ve stresu. Nemůžu být jednoduše na Maledivách nebo v Itálii? To není ani trochu jako Maroko na Starnbergerském jezeře?

Kladivo si nás nezaslouží
Hej, jednoduše pryč. Nejlíp hned. Nevykašleme (no použil trochu jiné slovo, ale to vám zajisté dojde =D) na ty týdny před dovolenou plné stresu. Kdy si na ni musíme vydělat. Já si vydělal. Nechci si víc vydělat, ale dobře …. Každý den. Takže klikám na několikátou webovou stránku, kde pronajímají byt na pláži nebo Hotely s prefektním výhledem na moře.

A hlavní ulice. A 4,8 km na pláž. Jasné.

Vítr ve vlasech
Chci kabriolet. Sednu si tam a pojedu. Vždy přímo ke slunci. Vždy s hudbou. Podívám se do prava a tam bude sedět, doufám, nějaká holka, která mě bude doprovázet. Její vlasy budou vlát ve větru. Nemáme moc věci s sebou. Jeden dobrý Mixtape máme.

S našimi oblíbenými písničkami. S naším letnímsoundtrackem, který nám i za 15 let tuhle dovolenou připomene. A stejně tak i fotky, které za 15 let budou zřejmě vypadat, jako by jsme byli tehdy v 70. letech na dovolené. Jednoduše krásné a staré.

Tu romantickou představu budu mít věčně.
Může to být tak jednoduché.
Nemůže to být tak těžké.

Vyrovnat se sám se sebou…
Příštích 6 týdnů skrz rock. Přidávat plyn. Odškrtnout (zjistit) si to, co má pro mě smysl. Vystoupit z auta. Kdekoliv. Jak jsem psal nahoře.

Moji nejlepší přátelé jedou surfovat. Vím, že mě mají v srdci. Oni vědí, že je v srdci mám taky. A taky vědí, že to nejde, protože není dost času. Jsem spokojen s těmi pár dny, které jsou tam.

A bude to perfektní. Vím, slunce, dobré jídlo, jízda na koni, skákání ze skály a samozřejmě dobrá hudba.
A možná nechám zbytek jednoduše přicházet.

Útěk do léta
Utíkám do léta. Oblíknu si své Batik-košili a nechám se unášet. Nemyslím na návrat. Pak, když je to tak daleko, možná.

Chci sedět na skále, jíst předkrmy, kouřit cigarety, dívat se na západ slunce a být hrozně patetický.
To budou mé prázdniny.To bude mé léto.
Jednoduše daleko, daleko odsud. Být na pár dní volný.

Přeji vám taky něco takového
Všem, kteří už odjeli a všem, kteří se teprve chystají!

Xoxo
Váš Jo!